Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in St. Thomas
2025 Ford Escape ST-Line 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $31,949 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:37,496 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMCU9MN5SUA74453 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6095B |
Escape ST-Line, 4D Sport Utility, 1.5L EcoBoost, 8-Speed Automatic, AWD, Black Metallic, Ebony, Adaptive Cruise Control w/Stop-and-Go, Black Roof Rack Side Rails, Cold Weather Package, Connected Navigation, Digital Rear View Camera, Equipment Group 300A, E.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Explorer ST-Line 4dr 4x4
| Price: | $49,988 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:31,120 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMUK8KH8SGA78173 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6244A |
Explorer ST-Line, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, 110V/150W AC Power Outlet, 2nd Row Heated Seats, Ambient Lighting, Auto-Dimming Interior Rear-View Mirror, Equipment Group 300A Standard Package, Heated Unique .....Read MoreLire la suite
2025 Ford Explorer Platinum 4dr 4x4
| Price: | $56,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:23,735 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FMUK8HH0SGB40186 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6463A |
2025 Ford Explorer Active 4dr 4x4
| Price: | $46,449 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:10,100 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMUK8DHXSGC34808 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6527A |
Explorer Active, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, Dark Grey/Onyx Cloth, Equipment Group 200A Standard Package.
Odometer is 17806 kilometers below market average!
4WD
10-Speed Automatic 2.3L EcoBoost.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Maverick Lobo Standard All-Wheel Drive SuperCrew 4.5 ft. box
| Price: | $40,888 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:5,932 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3FTCW8TAXSRB06151 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6286A |
Maverick Lobo Standard, 4D Crew Cab, EcoBoost 2.0L I4 GTDi DOHC Turbocharged VCT, 7-Speed Automatic, AWD, Shadow Black, Black Onyx Premium Synthetic, Equipment Group 402A Standard, Power Tilt/Slide Moonroof.
AWD
7-Speed Automatic EcoBoost 2.0.....Read MoreLire la suite
2024 Buick Envision Sport Touring 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $37,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:21,280 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | LRBFZPE4XRD067598 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6580A |
Recent Arrival!
Envision Sport Touring, 4D Sport Utility, 2.0L Turbocharged, 9-Speed Automatic, AWD, Ebony Twilight Metallic, Garnet Leather, Active Cruise Control, Heads-Up Display, Power Panoramic Tilt-Sliding Moonroof, Wireless Apple CarP.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Traverse LT 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $45,699 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:38,015 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GNEVGKS7RJ233824 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6618A |
Recent Arrival!
Traverse LT, 4D Sport Utility, 2.5L DOHC, 8-Speed Automatic, AWD, Summit White, Black Cloth, High Gloss Black Door Upper Moulding, Midnight/Sport Edition, Preferred Equipment Group 2LT, Wheels: 20''' High Gloss Black Painted .....Read MoreLire la suite
2024 Ford Bronco Sport Outer Banks 4dr 4x4
| Price: | $32,670 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:20,232 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3FMCR9C64RRE16293 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 51311A |
Bronco Sport Outer Banks, 4D Sport Utility, 1.5L EcoBoost, 8-Speed Automatic, 4WD, Gray Metallic, Navy Pier Cloth, Equipment Group 300A.
Odometer is 4386 kilometers below market average!
4WD
8-Speed Automatic 1.5L EcoBoost
Gray Metallic
.....Read MoreLire la suite
2024 Ford Bronco Sport Outer Banks 4dr 4x4
| Price: | $32,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:15,246 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3FMCR9C63RRE66344 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6346A |
Bronco Sport Outer Banks, 4D Sport Utility, 1.5L EcoBoost, 8-Speed Automatic, 4WD, Shadow Black, Navy Pier Cloth, Equipment Group 300A.
4WD
8-Speed Automatic 1.5L EcoBoost
Shadow Black
CARFAX Canada No Reported Accidents
Loading More Vehicles ...










