Used Ford for Sale in St. Thomas
2025 Ford Escape ST-Line 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $31,949 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:37,496 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMCU9MN5SUA74453 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6095B |
Recent Arrival!
Escape ST-Line, 4D Sport Utility, 1.5L EcoBoost, 8-Speed Automatic, AWD, Black Metallic, Ebony, Adaptive Cruise Control w/Stop-and-Go, Black Roof Rack Side Rails, Cold Weather Package, Connected Navigation, Digital Rear View Camera, Equipment Group 300A, E.....Read MoreLire la suite
Escape ST-Line, 4D Sport Utility, 1.5L EcoBoost, 8-Speed Automatic, AWD, Black Metallic, Ebony, Adaptive Cruise Control w/Stop-and-Go, Black Roof Rack Side Rails, Cold Weather Package, Connected Navigation, Digital Rear View Camera, Equipment Group 300A, E.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Explorer Platinum 4dr 4x4
| Price: | $56,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:23,735 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FMUK8HH0SGB40186 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6463A |
Explorer Platinum, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, White Metallic, Salt Crystal/Onyx Leather, Equipment Group 600A Standard Package, Leather Seating Surfaces Sport Captain Chairs, Lux Leather Package, Quilting & Stitching on Door Panels, Quiltin.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Explorer Active 4dr 4x4
| Price: | $46,449 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:10,100 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMUK8DHXSGC34808 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 6527A |
Recent Arrival!
Explorer Active, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, Dark Grey/Onyx Cloth, Equipment Group 200A Standard Package.
Odometer is 17806 kilometers below market average!
4WD
10-Speed Automatic 2.3L EcoBoost.....Read MoreLire la suite
Explorer Active, 4D Sport Utility, 2.3L EcoBoost I-4, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Metallic, Dark Grey/Onyx Cloth, Equipment Group 200A Standard Package.
Odometer is 17806 kilometers below market average!
4WD
10-Speed Automatic 2.3L EcoBoost.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Maverick Lobo Standard All-Wheel Drive SuperCrew 4.5 ft. box
| Price: | $40,888 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:5,932 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3FTCW8TAXSRB06151 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 6286A |
Recent Arrival!
Maverick Lobo Standard, 4D Crew Cab, EcoBoost 2.0L I4 GTDi DOHC Turbocharged VCT, 7-Speed Automatic, AWD, Shadow Black, Black Onyx Premium Synthetic, Equipment Group 402A Standard, Power Tilt/Slide Moonroof.
AWD
7-Speed Automatic EcoBoost 2.0.....Read MoreLire la suite
Maverick Lobo Standard, 4D Crew Cab, EcoBoost 2.0L I4 GTDi DOHC Turbocharged VCT, 7-Speed Automatic, AWD, Shadow Black, Black Onyx Premium Synthetic, Equipment Group 402A Standard, Power Tilt/Slide Moonroof.
AWD
7-Speed Automatic EcoBoost 2.0.....Read MoreLire la suite
2025 Ford Expedition Tremor 4dr 4x4
| Price: | $CALL |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:7,239 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| VIN: | 1FMJU1RG8SEA01428 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 7805A |
Loading More Vehicles ...





